Lekarze mają łatwiej – kredyt dla lekarza


Gru 12 porady kredytowe


Grupa zawodowa do której należą lekarze może liczyć na bardziej korzystne warunki otrzymania kredytu niż pozostali konsumenci. Dla osób wykonujących zawody zaufania publicznego, banki mają w swoich ofertach specjalne oferty finansowania. Na jakie specjalne warunki mogą liczyć lekarze, którzy starają się o kredyt?

Banki i instytucje bankowe traktuje zawody zaufania publicznego, takie jak lekarz jako najbardziej wiarygodnych klientów i mogą oni liczyć na specjalne traktowanie. Dlatego też lekarzom dużo łatwiej jest uzyskać kredyt niż „zwykłym” klientom.

Formalności sprowadzone do minimum

Banki oferują lekarzom specjalne, preferencyjne kredyty z wykorzystaniem uproszczonej procedury kredytowej.  Aby otrzymać fundusze, najczęściej lekarz musi przedstawić jedynie swoje oświadczenie o dochodach, gdzie on sam deklaruje ile zarabia oraz dyplom który potwierdza nabycie uprawnień zawodowych.  Bardzo też często, lekarze mogą liczyć na mniejsze koszty zaciąganego kredytu w stosunku do standardowej oferty banku, a ponad to banki są bardziej chętne na pożyczenie większej ilości pieniędzy.

Kredyt dla lekarza? – Gdzie?

Warto pamiętać, że każdy bank działa na własnych zasadach. W niektórych lekarz może liczyć nawet do 500 000 zł bez zabezpieczeń, w innym taka kwota będzie musiała być zabezpieczona. Niektóre banki kierują specjalną ofertę kredytu dla lekarzy wyłącznie dla tych, którzy prowadzą prywatną praktykę medyczną, a w niektórych jest to bez znaczenia i kredyt lekarski na preferencyjnych warunkach otrzyma lekarz pracujący na etacie. Tu bardzo pomocnymi mogą być specjaliści z Medikfinance.pl , którzy specjalizują się wyłącznie w poszukiwaniu finansowania dla branży medycznej.

LEAVE A COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *